Festivalové zahrady

Pátek 14.6.2024

Klášterní zahrady Litomyšl

Program

18:00
Beata Hlavenková & HRTL

Nezaměnitelný hudební rukopis Beaty a výjimečný performer na modulární syntetizér Leoš Hort alias HRTL.

Nový koncept, fúze dvou světů, od jemných, klavírních ploch s neoklasickým i jazzovým nádechem přes hravé elektronické basy až po písně s temně bublavými beaty. Hudební struktura se přelévá mezi připravenými plochami a improvizovanými příběhy. Se skladbami pracují volně a nikdy nehrají úplně to samé. Klavír, modulár, zpěv – jiný hudební vesmír.

20:00
Symfonický orchestr Konzervatoře Brno

Árie z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany a Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104.

Pod taktovkou Stanislava Kummera zapějí své árie prodaná nevěsta Mařenka (Anežka Šmerdová) a koktavý Vašek (Kristián Jedelský). V druhé části zahraje na sólové violoncello Štěpánka Plocková.

21:00
Smetanova poetická Litomyšl

Slovutní čeští herci a festivalové osobnosti čtou verše českých básníků, kteří si vydobyli celosvětové jméno (kurátoři Iva Pekníková a Ondřej Daněk).

21:10
Večerní klasika: Duo Arrabal

Vzepření se nespravedlivému osudu skrze melancholické i vášnivé argentinské tango. Kytara a akordeon rozvlní diváky i vodní hladinu.

Na velkou melancholii a smutek v prvcích argentinského tanga odpovídají prvky rytmicky a zvukově výrazné, které symbolizují vzepření se nespravedlivému osudu. Mimořádně dobře do takového dialogu zapadá prolnutí hlasů kytary a akordeonu Dua Arrabal.

Generální partner
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz