Festivalové zahrady

Patron víkendu: Česká televize

Sobota 15.6.2024

Klášterní zahrady Litomyšl

Program

10:00
Jůheláci v zahradách

Plyšoví kamarádi na výletě v Litomyšli.

Jů, Hele a další televizní postavičky lenoší dnes na pytlích s vámi.

10:00
Hýbánky

Hravé cvičení, které vás zvedne ze židle i z trávníku.

Déčkoví moderátoři Kristýna Štarhová a Zdeněk Král s dětskou rozcvičkou.

11:30
Hýbánky

Hravé cvičení, které vás zvedne ze židle i z trávníku.

Déčkoví moderátoři Kristýna Štarhová a Zdeněk Král s dětskou rozcvičkou.

14:00
Komorní orchestr a sbor Konzervatoře Ostrava

Pod taktovkami dirigentů Petra Šumníka a Tomáše Stančeka zazní známé melodie z oper, operet a muzikálů, které okouzlí posluchače svou pestrostí a nábojem.

Oba dirigenti přinášejí do studentského projektu své bohaté zkušenosti a vášeň pro hudbu. Jejich umělecké vedení slibuje spojení preciznosti a emotivního provedení, které zvýrazní krásu a sílu hudebních děl.

15:30
Kdyby byly ryby

Ryba je nad zlato! Vykutálená pohádka o kouzelném prutu a hledání ženicha, který princezně neva. Projekce výpravného komediálního filmu pro celou rodinu v režii Jana Prušinovského.

Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadpřirozené bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny?

17:00
Agent v kapse

Zábavně-vzdělávací show o tom, kde začít, když jsi v koncích.

Parta kamarádů čelí nebezpečným situacím. Na pomoc ale vždy přispěchá agent, který poradí, jak se správně zachovat.

17:30
humanECHOs

Spojení tanečních konzervatoří Duncan Centre a belgické Royal Conservatorie Antwerp v choreografii na lidské ozvěny v hudbě Bedřicha Smetany. Klavírní trio g moll hraje živě Hartig Trio.

Když jede Emily Jane Steel na Erasmus, dějí se věci! Emily ve své choreografii propojila obě své školy do společného projektu věnovaného Bedřichu Smetanovi. – Jsem součástí celku, celek součástí mě. Jak se vztahuji k ostatním, k sobě, ke světu? Skrze Smetanovu hudbu taneční dílo zkoumá naše osudy spojené sítí vzájemné závislosti.

19:30
Podkrkonošský symfonický orchestr

Ikonické melodie z českých filmů a seriálů pod taktovkou Martina Hyblera.

K narozeninám Bedřicha Smetany zazní orchestrální fantazie z opery Prodaná nevěsta, v programu však hlavně hudba Luboše Fišera, Zdeňka Lišky, Karla Svobody, Petra Hapky a dalších. Potěší i dojmou hudební motivy například z filmů Kolja a Pyšná princezna nebo seriálů Cirkus Humberto a Návštěvníci.

21:00
Smetanova poetická Litomyšl

Slovutní čeští herci a festivalové osobnosti čtou verše českých básníků, kteří si vydobyli celosvětové jméno (kurátoři Iva Pekníková a Ondřej Daněk).

21:10
Večerní klasika: Duo Arrabal

Kateřina Tůmová a Markéta Hejdová se s akordeonem a kytarou v rukou vzpírají nespravedlnosti osudu v prožití argentinského tanga.

Večerní klasika je formát uzamykající Festivalové zahrady k nočnímu odpočinku. Na hladině brodidla uprostřed zahrad se s konejšivými tóny odráží poslední červánky i první hvězdy.

Generální partner
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz