Smetanova Litomyšl

Na rodinný výlet za vysvědčení

Zážitek jako odměna za vysvědčení: naplánovali jsme pro vás rodinný výlet!

pátek 30. června

Za inspirací na nenáročný ale opravdový koncert dětských virtuosů…

V pátek 30. června můžete rodinný zážitek zahájit třeba v 16 hodin v zámecké jízdárně. V devadesátiminutovém koncertu (včetně jedné přestávky) zde vyvrcholí pátý ročník stipendijního projektu MenART vystoupením talentů ze tříd Kateřiny Kněžíkové, Jana Fišera, Michaely Fukačové, Ivo Kahánka, Karla Košárka, Jana Ostrého a Pavla Steidla. Vstupné od 190 Kč je pro děti za polovic.

Hurá do Festivalových zahrad!

Rovnou z koncertu můžete zamířit na dobrotu z grilu a za dalšího hudebního doprovodu si trochu odpočinout na létem sálajících trávnících. Hraje celý orchestr MenART s Janem Kučerou a později, prý přímo z roku 2050, dorazí kapela Bert & Friends. Vstup volný!

Jede se spát, nebo si ještě zkusíme klasiku?

Za symbolických 50-150 Kč lze „na zkoušku“ navštívit opravdový koncert 65. Smetanovy Litomyšle ve Festivalové hale a kdykoli odejít, když už jsou děti unavené. Zapsat na „Klasiku na zkoušku“ se můžete přímo v infostánku ve Festivalových zahradách, dnes nejpozději v 19:30, kdy odsud zájemci společně vyrážejí na jeden z nejzářivějších koncertů programu letošní Smetanovy Litomyšle: na galakoncert Hvězdy operního nebe s italskou divou Marií Agrestou a tenoristou Pavlem Černochem. Ve velice atraktivním programu uslyšíte nejznámější melodie z nejslavnějších oper Giuseppe Verdiho, Ruggera Leoncavalla a Giacoma Pucciniho, hraje PKF–Prague Philharmonia, diriguje Jaroslav Kyzlink.

Ještě by to chtělo tečku?

Děti nadšeně vyslechly celou první půli koncertu? Vraťte se do Festivalových zahrad a nechte je ještě trochu proběhnout. Na 21:15 se chystá koncert violoncella a dvou příčných fléten nad hladinou zahradního bazénku. Teprve teď zapadá slunce, vytváří nebeskou poezii přinášející zklidnění a pocit plně prožitého, krásně dlouhého dne.

sobota 1. července

Sobota plná her!

První prázdninovou sobotu čekají od deseti hodin malé radosti ve všech koutech Festivalových zahrad. Žáci lidušek muzicírují, ale také malují a tančí, otevírá se Umělecké hřiště i perfektně zásobená deskoherna. Zůstaňte, jak dlouho jen je vám všem příjemné, vracejte se, kdykoli se vám zasteskne, a objevujte krásnou historickou Litomyšl procházkami nebo vlastivědným putováním po místních muzeích a galeriích.

Našli jsme pro vás vstupenky i ubytování!

ke vstupenkám tudy:

dostupné ubytování pro celou rodinu:

  • V okamžiku zveřejnění tohoto článku je v termínu 30. 6. – 1. 7. volný například čtyřlůžkový pokoj v blízkém Penzionu – Jízdárně Suchá, kde je pobyt sám o sobě zážitkem zvláště pro milovníky koní.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz