Smetanova Litomyšl

Hledá se fundraiser

FUNDRAISER
pro region východních Čech

Česká filharmonie patří mezi 20 nejlepších orchestrů světa. Rozvíjí odkaz velkých českých skladatelů a skvěle reprezentuje Českou republiku v zahraničí. Velmi aktivní je náš první orchestr i v hudebním vzdělávání. Uměleckým cílem České filharmonie je proniknout mezi absolutní špičku, mezi 3 nejlepší evropské orchestry.

Smetanova Litomyšl je nejvýznamnějším mimopražským festivalem klasické hudby v České republice s tradicí od roku 1946. Kombinace nejvyšší umělecké úrovně účinkujících umělců a genia loci Státního zámku Litomyšl přiláká každoročně posluchače z celé země. Uměleckým cílem Smetanovy Litomyšle jsou velké mezinárodní projekty zejména v oblasti operní a symfonické hudby.

Dosažení nejvyšších uměleckých ambicí obou institucí není možné bez podpory soukromých dárců, filantropů a firem. Česká filharmonie a festival Smetanova Litomyšl proto spojují své síly a hledají v regionu Litomyšle a východních Čech spolupracovníka, který pomůže tyto umělecké záměry naplňovat.

Česká filharmonie a Smetanova Litomyšl hledají pro východočeský region

KOLEGU / KOLEGYNI – FUNDRAISERA,

který založí a bude rozvíjet tradici získávání soukromých finančních prostředků pro podporu rozvoje těchto dvou institucí.

Stručný popis pozice:

Fundraiser hledá filantropy a firemní dárce v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, kteří by potenciálně mohli finančně podpořit Českou filharmonii a/nebo festival Smetanova Litomyšl. Jeho úkolem bude vytvářet a kultivovat vztahy s dárci, získávat od nich podporu a umožňovat jim stát se součástí komunity kolem Filharmonie a Festivalu.

Finančním cílem bude vytvořit během dvou let (po 6měsíčním zapracování) komunitu dárců, kteří věnují na podporu Filharmonie a Festivalu prostředky ve výši 15 mil. Kč.

Vhodným kandidátem pro tuto pozici může být:

 • Člověk s praktickými zkušenostmi z fundraisingu v ČR nebo zahraničí, který hledá práci na plný úvazek.
 • Člověk z podnikatelského prostředí, který má v regionu vazby na úspěšné podnikatele, a měl by zájem souběžně se svými aktivitami v byznysu pomoci našemu projektu.
 • Člověk z byznysu, který touží po kariérní změně a chce se podílet na růstu a úspěchu České filharmonie a festivalu Smetanova Litomyšl.

Klíčovými předpoklady úspěšného kandidáta jsou:

 • láska ke klasické hudbě a pochopení a ztotožnění se s cíli a uměleckými ambicemi České filharmonie a festivalu Smetanova Litomyšl
 • schopnost navazovat a kultivovat vztahy s potenciálními dárci na osobních schůzkách v regionu Pardubicko a Královéhradecko.

Proto hledáme do našeho týmu:

Zkušenou, zralou osobnost, která se nebojí velkých cílů a

 • dokáže nadchnout při osobních jednáních s dárci
 • má kuráž požádat o dar a váží si každého daru
 • je orientovaná na výkon
 • chce se naučit „major donor fundraising“
 • je disciplinovaná, trpělivá, má nadhled a ráda se učí
 • má výborný mluvený a písemný projev

Co nabízíme:

Nabízíme práci v motivovaném týmu, zázemí v Litomyšli a v Rudolfinu, podporu a mentoring expertů na fundraising a péči o dárce, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, prostor pro osobní rozvoj a dobré finanční ohodnocení odpovídající plnění finančního cíle.

Ideální nástup od 1. 11. nebo 1. 12. 2022.

Své CV, motivační dopis a kontakt na osoby, které mohou poskytnout pracovní reference, posílejte do 31. 10. 2022 na e-mail recepce@smetanovalitomysl.cz

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz