Smetanova Litomyšl

O Festivalových zahradách

Svěže zelené trávníky Klášterních zahrad v Litomyšli přímo vybízejí k lenošení. Nacházejí se v těsné blízkosti zámku a pro návštěvníky tak mohou být prostorem, kde lze před večerním programem festivalu strávit třeba i celý den. 

 

Doprovodná scéna Festivalové zahrady, která zde po celou dobu festivalu sídlí, se otevírá začínajícím umělcům a nejen klasické hudbě. Na velkoplošné obrazovce zde lze za příznivého počasí sledovat hudební pořady, o víkendech program nabízí celodenní sled koncertů, divadelních představení, workshopů a programů pro děti. Díky festivalovým partnerům, kteří jednotlivé dny připravují, jsou zahrady návštěvníkům po celou dobu festivalu volně přístupné.

Přesahovky, kombinace, interakce

Dramaturgie doprovodné scény Smetanovy Litomyšle si s klasikou hraje, propojuje ji s ostatními žánry, ukazuje její různé podoby. A tak se může lehce stát, že svého oblíbeného rádiového interpreta uslyšíte za doprovodu symfonického orchestru, který si dokonce vyzkoušíte dirigovat, s baletkami z Národního divadla si zatančíte Labutí jezero a se smyčcovým kvartetem zjistíte, že Bach s Mercurym by si vlastně hudebně velmi dobře rozuměli.

Pikniky s KlasikouPlus
Výrazným prvkem Festivalových zahrad jsou všudypřítomné sedací vaky. Nabízí nejen pohodlné útočiště pro návštěvníky, ale také příležitost pozvat „na kus řeči” některé významné festivalové hosty. Až tedy budete na pytlích lenošit, dobře se rozhlédněte, zda právě vedle vás neprobíhá setkání třeba s Adamem Plachetkou. Záznamy těchto diskuzních pořadů naleznete také na sociálních sítích Smetanovy Litomyšle.

Pro rodiny s dětmi
O víkendech a svátcích jsou Festivalové zahrady jako stvořené pro rodiny s dětmi. Den si užijete počínaje ranním pohádkovým čtením, přes celodenní animační programy Lidušky na zkoušku, hraní deskových her, až po večerní koncert. S programem Klasika na zkoušku se pak můžete jít podívat rovnou na hlavní festival.

Pikniky, venkovní gril i knihovna
S sebou zkrátka není třeba nic. Naše hostesky vám v infostánku ochotně zapůjčí deku, lehátko i sedací vak. K němu si můžete přibrat dokonce i knihu. Pak už stačí jen zajít do místního stánku s občerstvením, nechat si zde naplnit dobrotami piknikový košík, uvelebit se a užívat si. Program na pódiu, společnost rodiny nebo jen chvíli nicnedělání.

Restaurace, která po dobu festivalu sídlí v zahradním stanu, za pěkného počasí griluje steaky, ryby, zeleninu, v podvečer si sem můžete zajít na sklenku vína s nádherným výhledem na město. O víkendech a svátcích navíc servíruje speciální hudební polední menu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz