Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl hlásí mimořádný zájem o vstupenky

Smetanova Litomyšl zahájila  prodej jednotlivých vstupenek na 66. ročník ve středu 6. března v 10 hodin. V nabídce bylo 34 tisíc vstupenek na padesátku pořadů. Během prvních dvou hodin byly vyprodány zhruba dvě třetiny z nich. Z nabídky již zmizelo dvanáct představení, mimo jiné zahajovací a závěrečný koncert. Stejně tak jsou již nedostupné vstupenky na Jazzovou jízdu v Jízdárně, koncert Josefa Špačka či operu Libuše. K dostání je stále ještě deset tisíc míst včetně Koncertu na přání, Janáčkovy Její pastorkyně či Quo vadis Sylvie Bodorové. Vstupenky jsou k dispozici i na galakoncert Freddieho De Tommaso, který zazpívá slavné italské árie a v České republice vystoupí poprvé, a na řadu dalších představení.

„Zatímco bezprostředně po covidu jsme sledovali značnou opatrnost při pořizování vstupenek, protože nebylo jasné, jaká situace nastane za několik měsíců, letos se zdá, že se vracíme na úroveň před pandemií. Během 18 minut se prodalo stejné množství vstupenek jako loni za celý první den. Festivaloví nadšenci na nic nečekají a kupují vstupenky hned, jak mohou,“ říká ředitel marketingu a obchodu Karel Telecký. „Máme z toho velkou radost, protože letošní festival je největší v historii jak svou délkou, tak i počtem pořadů a vstupenek. Obzvlášť nás ovšem těší zájem o Smetanovy opery, protože si to jejich autor zaslouží,“ dodává.

Smetanova Litomyšl ohlásila už v listopadu minulého roku, že v letošním ročníku uvede ke dvoustému výročí narození Bedřicha Smetany všechna dokončená jevištní díla. Začala je nabízet ve zvýhodněních operních balíčcích, kterých se prodalo přes pět set. Největší zájem posluchači projevili o Libuši s Čertovou stěnou a dále o Dalibora ve spojení s Prodanou nevěstou.

Možnost přednostního nákupu vstupenek na vybrané pořady 66. ročníku Smetanovy Litomyšle využili ještě před zahájením oficiálního prodeje členové Smetanovy družiny, tedy mecenáši, kteří svými dary pokrývají přibližně desetinu festivalového rozpočtu.

Kompletní program 66. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl je zveřejněn na webových stránkách www.smetanovalitomysl.cz, kde je také možné zakoupit vstupenky online. Pro osobní nákup jsou k dispozici prodejní místa v Litomyšli, Hradci Králové, Pardubicích, Svitavách, Poličce a Vysokém Mýtě. Kontaktovat je možné i call centrum na telefonním čísle 461 049 232. 

Smetanova Litomyšl je největším mimopražským festivalem klasické hudby v České republice. Zároveň je nejvýznamnější kulturní akcí Pardubického kraje. Na každém ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl, který se poprvé uskutečnil v roce 1946, účinkuje prakticky kompletní česká interpretační špička. Na festivalová vystoupení jsou však zváni i významní interpreti ze zahraničí, z nichž mnozí přijíždějí do České republiky poprvé.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2024
Designed by: wwworks.cz